ملیسا ؛ هدیه آسمانی

دلنوشته هایی برای فرشته معصوم

سال نو مبارک دخترم

سلام دختر خوبم . الان که دارم این متن رو برات می نویسم دقیقا یکساعت مونده به تحویل سال . چه سالی ؟ سال 1392 با تمام خوبیها و یه اپسیلون ناسازگاریهاش ، داره جای خودش رو به سال جدید یعنی سال 1393 می ده . احتمالا این متن رو تو فرصت مناسب برات قابل نمایش می کنم . چون می خوام عکسهای سال تحویل رو هم برات اینجا قرار بدم .

نازگل بابا یکسال دیگه ، با هم و در کنار هم روزهای خوب رو سپری کردیم . خدا رو شکر . خدا رو شکر به خاطر همه نعمتهاش ، بخاطر اینکه مامانی و بابایی ها در کنارمون هستند . بخاطر وجود نازنین تو . بخاطر وجود مهربون مامان . خدا رو شکر که خانواده هامون در کنارمون هستند .

ملیسا دخترم . خیلی دلم هوای مادربزرگهام رو کرده . خدا رحمتشون کنه . مخصوصا مامان مادرم یک فرشته مهربون بود . خدایا تو این لحظه های آخر سال ، ازت می خوام که به استناد فرمایش حضرت محمد (ص) بهشت برین رو نصیب تمام پدر و مادرهایی که هستی و وجود خودشون رو نثار فرزندانشون کردند ، نصیب کنی .

دخترم حالا که حرف طلب و دعا و خواسته شد ، بازم بیا به رسم دو سال گذشته ، تو دستهای کوچیک و مهربونت رو به سوی خدا بالا بگیر و آمین بگو . من مطمئنم که خدا به آمین های تو نظر می کنه .

بیا دعا کنیم اول برای تمام بچه های مریض تا خدا قبل از شروع سال جدید لباس عافیت به تنشون کنه . بیا دعا کنیم خدا مادرهای مهربونی که بیمار هستند و حتی توان ندارند کودکانشون رو به آغوش بکشن شفا پیدا کنند . بیا دعا کنیم خدا هیچ مردی رو شرمنده زن و بچه هاش نکنه . بیا دعا کنیم آدمها اونقدر مهربون بشن تا دیگه هیچ وقت در برابر مشکلاتی که دیگران دارند و توان حل کردن اون مشکل رو ندارند ، دائم جمله این مشکل خودتون هست رو تکرار نکنند و به داد گرفتارها برسند. بیا دعا کنیم هیچ زندگی بخاطر مشکلات مالی و اقتصادی از هم نپاشه . بیا دعا کنیم تمام دخترها و پسرهای دم بخت برن به خونه بخت و خوشبخت بشن .بیا دعا کنیم زندانیهای کم گناه و بی گناه هر چه زودتر به آغوش خانواده هاشون برگردند . بیا برای شادی روح تمام رفتگان ، از خدا براشون طلب آمرزش کنیم . راستی بابا ، برای الناز خواهرزاده من هم دعا کن . خدایا تو خودت می دونی که ما همیشه قلب و فکرمون پیش النازه  ، پس خودت سلامت و پایدار حفظش کن .خسته شدی بابا؟ میدونم که تو هیچ وقت از آمین گفتن خسته نمی شی . هر وقت عمو پورنگ تو برنامه کودک دعا می کنه ، تو نازنین دختر یکی از آمین گوهاش هستی .

بگذریم بابا . امسال سومین عید رو در کنارت عکس میندازیم . امسال قابلیتها و توانائیهای زیادی بدست آوردی . تقریبا تبلت رو قورت می دی و احتمالا تو سال جدید ، چند تا از قطعات  تبلت رو خودت باز کنی و ارتقاش بدی . الهی فدات شم .

راستی بابا جوونم ، بدلیل ضیق وقت ، مامان امروز هنر خودش رو نشون داد و در کمترین فرصت و با کمترین امکانات یک سفره هفت سین برای خونه کوچولومون درست کرد . دستش درد نکنه . در آخر هم از لسان خودم از پدر و مادر مامانت می خوام تشکر ویژه کنم که واقعا این چند سال سنگ تموم گذاشتند و الطاف بی دریغشون همیشه شامل حال ما بوده . این حرفها رو می نویسم تا وقتی بزرگ شدی یادت بمونه که خیلی مدیونشون هستیم . دوستت دارم عزیزم . این عید رو به تو ، مامان ، خانواده هامون و تمام عزیزانی که وبلاگ تو رو بازدید می کنند تبریک و شاد باش می گم . به امید سالی که توش خوشی و خوشبختی برای تمام ایرانیان باشه .[موضوع : ]
[ چهارشنبه 6 / 1 / 1393 ] [ 11:28 ] [ بابای ملیسا خانم ناناز ] [ ]
کلکسیون تصاویر خواب ملیسا

سلام به خانوم خانومای بابا . الهی فدای اون شیرین زبونیات بشم خوشگل بابا ، فدای اون چشای ناز و خوشگلت بشه بابا قلب، این روزا خیلی داری شیرین زبونی می کنی و با این شیرین زبونیات عقل از سر بابا می پرونی ماچ. چند روز پیش که برف میومد ، وقتی از اداره اومدم پشت در خونه و زنگ رو زدم تا در رو روی بابا باز کنید ، از همون پشت آیفون اول مثل یه خانوم مودب و با کلاس به بابا سلام دادی و بعدش گفتی بیا تو هوا سرده . وای خدا حتی یاد آوریش هم خنده رو به لبم هدیه میاره . چند وقتیه که وقتی بابا شما رو میبره حمام ، شما جیغهای بسیار بنفش و پر رنگی می زنی که این گوشهای کوچولوی بابا ، درد میگیره و از اون مهمتر تعجب می کنه که این چه صدائیه که داره می شنوه ؟منم تازگیها یاد گرفتم و ترفند می زنم دو تا پنبه به اندازه بالش شما فرو می کنم تو گوشم و فقط موقع شستن شما ته حنجره و لوزالمعده و مری و معده شما رو بدون صدا و سایلنت می بینم . الهی فدات شم . دیروز با  دالی بازی و ادا و اطوار درآوردن و از دیوار صاف و دوش حموم بالا رفتن و ادای دلقکها رو در آوردن ، شما رو با خنده به حمام دعوت کردم و خلاصه موقع شستشو این دوش رو بارها کوبیدم تو سر خودمآخ و با آخ و اوخ گل خنده رو رو لبهای شما نازنین دخترم ، نشوندم و به تدریج امر خطیر و دشوار و حیاتی شستشوی نازگلم رو به سرانجام رسوندم . راستی این وسط شما هم موهای بابا رو شستی و وقتی شما رو پس از پایان ماموریت آب بازی به مامان جون در بیرون از منطقه عملیاتی و استراتژیک حمام ، تحویل دادم ، رفتی به مامان گفتی خسته شدم ، بابا رو شستم ابله. آخه دختر تو خاله ریزه مگه چند سالته این حرفها رو می زنی؟قربونت برم الهی . هر چقدر مغز بابا به قدر انسانهای اولیه تکامل یافته ، شما و تمام بچه های امروزی ماشالله اندازه انیشتن آگاهی دارید . آخر شب هم کنار دست بابا خوابیده بودی که یکدفعه صدام کردی و با محبت بهم خیره شدی و گفتی خیلی دوستت دارم و منو با اون دستهای کوچیک و مهربونت بغل کردی .بغلخدایا شکرت . شکرت از این نعمت زیبا و قشنگ . خدایا به تمام پدر و مادرهایی که آرزوی داشتن فرشته ناز و مهربونی مثل ملیسای من رو دارند ، این نعمت وصف نشدنی رو عطا کن . ملیسا جون بیا به رسم عادت قدیم دستای کوچیکت رو به سمت خدا بگیر و ازش بخواه تا تمام بچه های بیمار رو بخاطر پدر و مادراشون و تمام پدرو مادرهای مریض رو بخاطر فرشته های کوچولوشون شفا بده . دوستت دارم عسل شیرین زبون بابا.

و اما عکسهای امشب: امشب برات گلچینی از عکسهای خوابیدنت رو می خوام بزارم . نمیدونی بابا وقتی میخوابی ، اگر یک ناظر از آژانس انرژِ اتمی بیاد و صحنه خوابیدنت رو ببینه حتما تو گزارشش می نویسه که زیر تن این دختر خانم ، حتما یک محموله اورانیوم ، پلوتونیوم قرار داره . بس که بابا در چهار جهت مساوی و موازی تو خواب تغییر حالت و موضع میدی . تقریبا تخت رو شخم میزنی و کن فیکون میشه.الهی فدات شم . این عکسها یه یادگاری کوچیک از پدری که عاشق دخترش ، همسرش و تمام خانوادشه . از بابت همه چیز از تو و مامان و خانواده ها ممنونم .قلب

 

عکس بالا رو فکر کنم وقتی دو روزه بودی انداختم

نازنین دخترم به عنوان حسناختام ، این عکسها رو اینجا میزارم . از بهترین عکسهایی که تو خیل عظیم عکسهات برام همیشه تازه و زیبا و دلنشین خواهد بود . روی دست بابا خوابت برد . معصومیتی تو این خوابیدنت هست که دلم براش پر می کشه .خیلی زیباست.[موضوع : ]
[ پنجشنبه 17 / 11 / 1392 ] [ 22:45 ] [ بابای ملیسا خانم ناناز ] [ ]
نازلی جیرانیم ، سنی چوک سویوروم

سلام دخترم . قلب سلام عزیز دلم . سلام شیرین زبونم .ماچ سلام می دم به دلربایی که هم وجودش  و هم یادش گرما بخش وجود پر تنش باباست . عزیزم می دونم که خیلی دیر اومدم برای نوشتن . ببخشید امروز امتحانات ترمم تموم شد . امتحان امروز خیلی سخت بود . اما ایشالله نمرم خوب می شه . تو این مدت طبق معمول مامانی خیلی بهمون لطف کرد . طفلک خیلی زحمت تو رو می کشه . خدا کنه همیشه بزرگترهامون سرزنده و سلامت باشند و هیچ وقت محتاج ما بچه های بی وفا و نا مهربون نشن . عزیزم ماشالله کلی بزرگ شدی و حرفها و کلمات جدیدتری می زنی . قربونت بره بابا . شیرین زبونیهات هر روز بیشتر از روز قبل . خدایا هر کسی رو که آرزوی داشتن همچین نعمتی رو داره ، حاجت روا کن . تو خالق توانا هر کاری رو که بخواهی می تونی انجام بدی ، پس تقدیر تمام پدر و مادرها رو داشتن یه بچه سالم و صالح قرار بده و زندگی رو براشون شیرین تر کن . ای خالق همه خوبیها .

گلم امروز یه شعر ترکی - فارسی دیدم که خیلی برام قشنگ جلوه کرد . مطمئنم اگه بابای بابا هم این شعر رو ببینه کلی ذوق می کنه . البته طولانیه و من فقط چند بیتش رو اینجا می زارم . البته ترجمه فارسیش رو هم نوشتم تا شما اگر تا اون روز که این متن رو می خونی توسط مامانی بابا  ،آذری رو یاد نگرفته بودی ، متوجه مقصود شعر بشی.  

تو آن آغاز زیبایی ، منم این عشق بی پایان

گرفتار اولموشام درده ، سن ایله مرهم ای جانان

( گرفتار درد شدم ، تو درمانم کن ای جانان )

تو یک تصویر زیبایی ، منم نقاش این دوران

منی سن ایلدون عاشق ، بی عشقی ایلمه پنهان

(منو تو کردی عاشق ، این عشق رو نکن پنهان )

تو رفتی از دیار ما ، مرا کردی چنین وبران

دعا ایله گوزل جانان ، منی اولدورمسن هجران

(عزیز خوشگلم دعا کن ، منو از بین نیره این هجران)

عسل بابا کلی عکس تو این مدت انداختی که گلچینی از اون رو در پایین قرار می دم .بای بای

شب یلدا و ثبت خاطرات بلندترین شب سال 92

اینجا هم رفتیم منزل پرهام خان ، و بعد از ناهار رفتیم مرکز خرید بوستان برای خرید

 [موضوع : ]
[ سه شنبه 24 / 10 / 1392 ] [ 20:21 ] [ بابای ملیسا خانم ناناز ] [ ]
معجون تمام خوشیها و آرزوهای بابا و مامان ، ملیسا خانم

 

چند وقت پیش داشتم تبلیغ تلویزیون رو نگاه می کردم ، یه تبلیغی بود که پدر پیری روی نیمکت باغ کنار پسرش نشسته بود و دائم یه گنجشک رو به پسرش نشون می داد و ازش سوال می کرد که این چیه ؟پسر چند باز جواب پدرش رو داد و بعد از مدتی عصبانی شد که ای بابا چند بار یه سوال رو می پرسی ؟

پیرمرد بلند شد و رفت دفتر خاطراتش رو آورد . دقیقا 30 سال پیش و در همون روز ، خاطره ای رو که نوشته بود برای پس بازگو کرد : با این توصیف : امروز با پسر سه سالم تو باغ نشسته بودیم که  پسرم بیش از بیست بار یک گنجشک رو به من نشون داد و اسمش رو پرسید و من هم هر بار با اشتیاق بیشتر از بار قبل بهش جواب دادم : گنجشک .

ملیسای عزیزم ، دختر زیبا و مه روی من :

آن زمان که مرا پیر و از کار افتاده یافتی درست به مصداق اولین روزهای تولدت که توان خواستن نیازهایت را نداشتی و قادر به گفتن خواسته هایت نبودی

اگر هنگام غذا خوردن لباس هایم را کثیف کردم

و یا نتوانستم لباسهایم را بپوشم

اگر صحبت هایم تکراری و خسته کننده بود

صبور باش و درکم کن

به یاد بیاور ، وقتی کوچک بودی ، مجبور می شدم روزی چند بار لباسهایت را عوض کنم

برای سرگرمی یا خواباندنت مجبور می شدم بارها و بارها داستانی را برایت تعریف کنم

وقتی نمی خواهم به حمام بروم ، مرا سرزنش نکن

وقتی بی خبر از پیشرفتها و دنیای امروز ، سوالاتی می کنم با تمسخر به من منگر

وقتی برای ادای کلمات یا مطلبی ، حافظه ام یاری نمی کند ، فرصت بده و عصبانی مشو

وقتی پاهایم توان راه رفتن ندارند ، دستانت را به من بده ، همانگونه که تو اولین قدم هایت را در کنار من برداشتی

از این که هر از گاهی دلم به یاد گذشته ها و خاطرات قشنگش می گیره و  گریه می کنم ، به من خرده نگیر

از این که در کنارت و مزاحمت هستم خسته و عصبانی نشو

یاریم کن ، همانگونه که یاریت کردم

کمک کن تا با نیرو و شکیبایی تو ، این راه را به پایان برسانم


دوستت دارم دلبندم

بابا جوونم چند وقت پیش برای پیدا کردن یه مدرکی تو وسایل می گشتم . چشمم به خاطراتی خورد که همیشه شیرین و دوست داشتنی هستند . راستی کارنامه هام که نوبر بودند . البته بگم بابا اون موقع امکانات نبود زبانمثلا 240 تا پسر شرور تو یه سرویس اتوبوس بنز داغون تا می رسیدیم مدرسه همه یا لباسمون پاره می شد استرس. یا تغذیه بین کلاسی بچه ها به سرقت می رفت ، البته بگم تغذیه اکثرا نون و گردو بود . باور کن فقط به خاطر همین مسائل و کمبودها بود که نمره های بابا خیلی خوب نبود خندهشوخی کردم بابا ، واقعا اون طور که باید درس می خوندم ، نخوندم و طفلی مامانم رو خیلی اذیت کردم . بگذریم بد نیست این عکسهای خاطره انگیز رو هم ببینی :

این تصویر مدرک پایات تحصیلات ابتدایی باباست:

این تصویر مدرک دوره دبیرستانم هستش

این تصاویر کارنامه هام با نمره های درخشانشخجالتکلاس چهارم ابتدایی سال 1369

کلاس دوم ابتدایی سال 1367

کلاس دوم دبیرستان سال 1375

کارت شناسایی متعلق به سال 73

کارت شناسایی متعلق به کلاس چهارم دبستان

بابا جوونم ، نمی دونم تمام اونهایی که بعد از پدر و مادرم تو تحصیل به گردنم حق داشتند الان کجا هستند و چکار می کنند ، اما ایشالله هر جا که هستند خوش و خرم و سلامت باشند . خوب دختر گلم من برم . دوستت دام قلب[موضوع : ]
[ چهارشنبه 27 / 9 / 1392 ] [ 15:54 ] [ بابای ملیسا خانم ناناز ] [ ]
خدایا تمام بچه های مریض دنیا رو شفا بده

سلام دختر گلم . الان که دارم این نوشته رو می نویسم شما برای خودت داری همینطور بی صدا بازی می کنی و هر از گاهی هم میآیی و بابا رو اذیت می کنی و میری . دخترم ، دختر گلم ، پریشب حالت خوب نبود و مدام حالت تهوع داشتی ، ساعت یک و نیم شب با مامان بردیمت درمانگاه ، تو درمانگاه تا دکتری رو که گوشت رو سوراخ کرده تا گوشواره بندازی رو دیدی شروع کردی به جیغ و داد . الهی فدات شب دیشب هم که سخت و ناراحت خوابیدی و مدام از خواب بیدار می شدی و کلافه بودی . دیروز مامان سر کار نرفت و از تو مراقبت کرد و امروز هم با اجازت من اداره نرفتم . خودم هم مریض شدم . اما اصلا مهم نیست حاضرم تمام دردهای دنیا رو به جون بخرم ، اما تو بخاطر بی تابی و درد از خواب نپری . الان هم کلی سرفه کردی . خدایا به همین محرم الحرامی که توش قرار داریم تمام بچه های مریض رو شفا بده . خدایا با مریضی و بیماری بچه ها ، پدر و مادراشون رو امتحان نکن . خیلی سخته . انشالله که هر چی طفل مریض و بیمار داریم به حق دردانه امام حسین حضرت رقیه و شیرخواره رباب ، حضرت علی اصغر لباس عافیت به تنشون بشه .

خوب نازناز بابا ، می دونم خیلی دیر شد . بازم دیر به وبلاگت سر زدم . ببخشید سرم خیلی شلوغه . اما قبل از ماه محرم جشن عروسی خاله شیما برگزار شد . انشالله که خوشبخت بشن . خدایا تمام جوونای دم بخت ما رو به آرزشون برسون و خوشبختشون کن . الهی آمین .

سفره عقد خاله شیما

و بالا خره خونه خاله شما
[موضوع : ]
[ يکشنبه 26 / 8 / 1392 ] [ 13:29 ] [ بابای ملیسا خانم ناناز ] [ ]
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 ... 14 صفحه بعد